Dlaczego warto nauczyć się pisać bezwzrokowo?
Czy myślałeś kiedyś o tym, aby nauczyć się pisania bezwzrokowego? Czy taka czynność w ogóle jest przydatna w życiu? Okazuje się, że zdecydowanie tak. Szczególnie jeśli copywriting to Twój zawód lub hobby. A dowodem na to, że taka umiejętność zwiększa efektywność mogą być chociażby copywriterzy, którzy do perfekcji opanowali sztukę pisania bez spoglądania na klawiaturę. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Czy warto jednak uczyć się tej umiejętności, gdy na dzień dzisiejszy kompletnie jest ona poza naszym zasięgiem?
Jak nauczyć się pisania bezwzrokowego?
W sieci można znaleźć wiele kursów i szkoleń online na temat tego, jak szybko nauczyć się pisania bez patrzenia na klawiaturę. Okazuje się, że większość osób jednak samodzielnie nauczyła się tej umiejętności. Jak to zrobili? Po prostu każdego dnia pisali, pisali i jeszcze raz pisali. Jak to się mówi „praktyka czyni mistrza”. W ich przypadku na pewno można mówić, że tak właśnie jest.
Podsumowując, do nabycia umiejętności pisania bez patrzenia na klawiaturę wystarczy regularny i systematyczny trening, a także trochę cierpliwości. Warto również praktykować pierw naukę pisania na klawiaturze na jednym sprzęcie. Każda klawiatura ma nieco inne działanie mechaniczne, wielkość klawiszy, czy też sposób działania. Z tego powodu nauka na innych sprzętach może zakłócać tempo nauki. Jednak, gdy już uda nam się opanować sztukę perfekcyjnego pisania na jednym sprzęcie, to potem będziemy potrzebować jedynie chwili, aby wczuć się w inną klawiaturę. Dzięki tym wskazówkom na pewno z biegiem czasu uda nam się do perfekcji opanować sztukę pisania bezwzrokowego. A do czego może ona nam się przydać w praktyce?
Co można zyskać dzięki umiejętności pisania na klawiaturze bez patrzenia na nią?
Do najważniejszej zalety, którą najbardziej cenią sobie osoby, które do perfekcji opanowały sztukę pisania na klawiaturze bez patrzenia na nią jest to, że mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przede wszystkim na tym, że nie spoglądają na klawiaturę. W pracy copywritera to niewątpliwa zaleta. Automatycznie wiąże się z tym, że osoby, którym pisanie na klawiaturze nie sprawia problemu, po prostu szybciej piszą. A szybsze pisania przekłada się oczywiście na oszczędność czasu. Wydaje się, że już dla samej oszczędności czasu warto opanować technikę pisania na klawiaturze bez konieczności spoglądania na nią. Szczególnie dla osób, które dużo piszą lub też są copywriterami z zawodu. Copywriting to zawód, w którym można zarabiać na wiele sposobów. Jednak szybkie pisanie bezwzrokowe na pewno pomoże w byciu bardziej wydajnym.
Warto zaznaczyć, że średnia prędkość pisania na klawiaturze dla osób, które nie muszą na nią spoglądać, wynosi około 60 słów na minutę. Jest to o około 20 słów więcej, niż u osób, które na klawiaturę muszą spoglądać. Zatem czy warto opanować tę technikę? Zdecydowanie tak, szczególnie teraz, gdy teksty, na sprzedaż copywriting oraz sam content internetowy znajduje się w fazie rozkwitu.