Human Benchmark, czyli proste narzędzie do poprawy celności i czasu reakcji stworzone z myślą o graczach
Każdy gracz wie, że celność i krótki czas reakcji są istotnymi czynnikami mającymi ogromny wpływ na osiągane wyniki. Zawsze trzeba być lepszym od przeciwnika, a darmowe narzędzie pozwoli osiągnąć nawet najbardziej ambitne założenia!
Krótko o Human Benchmark
Witryna internetowa, która została stworzona z myślą o e-sportowcach oraz graczach traktujących gry komputerowe jako swoje hobby. Human Benchmark jest całkowicie darmowe i pozwala trenować nie tylko refleks oraz czas reakcji, ale również prędkość pisania, pamięć czy celność. Strona nie wymaga rejestracji, chociaż założenie konta pozwoli na zapisywanie oraz analizę swoich postępów.
Działanie Human Benchmark
Witryna została podzielona na kilka działań w postaci swojego rodzaju mini gierek. Każda z nich ma pomóc w treningu różnych aspektów, które przydają się w grach komputerowych, ale również w codziennym życiu. Ćwiczenia pomagają rozwijać pamięć, spostrzegawczość oraz aktywizują prace mózgu.
Całość zawiera 8 testów, które można powtarzać na okrągło i doskonalić swoje umiejętności. Warto mieć na uwadze, że wskazane cele, słowa, liczby, wzory czy zadania generowane są losowo, więc trening opiera się na faktycznym rozwoju, a nie powtarzaniu wyuczonych sekwencji ruchowych. Poniżej znajduje się lista zadań czekających na użytkownika wraz z ich krótkim opisem.
Sequence Memory
Popularna gra pomagająca trenować pamięć. Plansza składa się z 9 kwadratów (3×3). Runda rozpoczyna się od wygenerowania przez witrynę kombinacji aktywowanych kwadratów. Zostają one podświetlone i wydają dźwięk. Zadaniem gracza jest powtórzenie sekwencji poprzez klikanie na kwadraty w odpowiedniej kolejności. Każda kolejna runda jest dłuższa i wymaga większego skupienia.
Chimp Test
Proste zadania pomagające rozwijać pamięć wzrokową na liczbach. Na ekranie zostają wyświetlone kwadraty z liczbami. Z początku są to cyfry od 1 do 4 w rundzie testowej. Zadaniem gracza jest klikać na nie kolejno. Od drugiej rundy pojawia się istotne utrudnienie. Po kliknięciu na pierwszy z kwadratów wszystkie liczby zostają zakryte, a gracz musi przypomnieć sobie ich położenie. Z każdą następną turą przybywa pól.
Aim Trainer
Czyli coś typowo dla graczy skupionych szczególnie na strzelankach typu CS:GO czy Overwatch. Aim Trainer pozwala trenować precyzję kliknięć oraz czas reakcji. Zadaniem gracza jest klikanie w kolejno pojawiające się tarcze. Zadania muszą być wykonane szybko i precyzyjnie. Na koniec ćwiczenia zostanie wyświetlony osiągnięty wynik w postaci czasu oraz skuteczności.
Typing
Czyli standardowy mistrz klawiatury. Proste zadanie polegające na napisaniu przedstawionego tekstu. Pozwala to witrynie na wyleczenie średniego czasu pisania gracza, a także jest doskonałym narzędziem do poprawy osiąganych wyników.
Verbal Memory
Drugie interesujące narzędzie do treningu pamięci wzrokowej. Na ekranie pojawiają się słowa lub ich kombinacje. Zadaniem gracza jest naciśnięcie przycisku „New”, jeśli słowo pojawiło się po raz pierwszy lub „Seen”, jeżeli dane wyrażenie zostało już wcześniej użyte.
Number Memory
Czyli narzędzie pomagające w nauce zapamiętywania liczb. Na ekranie przez kilka sekund zostaje wyświetlona liczba. Kiedy zniknie, zadaniem gracza będzie wpisywanie jej w wyznaczonym miejscu i potwierdzenie przyciskiem „Submit”. Z każdą rundą liczby robią się coraz dłuższe.
Visual Memory
Ćwiczenie to jest dość podobne do Sequence Memory. Tutaj również plansza składa się z kwadratów, które zaświecają się, a zadaniem gracza jest ich poprawne wskazanie, kiedy już zgasną. Różnica polega na tym, że mapy stają się coraz większe, pola zostają oznaczone jednocześnie, a wzory są coraz bardziej skomplikowane. Gracz ma pełną swobodę w kolejności wybierania pól.
Reaction Time
Idealne narzędzie do trenowania czasu reakcji. Przydaje się to w dynamicznych grach, ale także w życiu codziennym. Po włączeniu gry ekran jest czerwony, a gracz musi kliknąć jak najszybciej po zmianie barwy na zielony. Przybliżony czas reakcji rekreacyjnego gracza oscyluje w granicach 250 – 300 ms. Optymalny czas, do którego powinno się dążyć to 80 – 100 ms. Profesjonalni gracze e-sportowi często dają radę zejść poniżej 50 ms.